Acasă
Despre
Institutul Național al Patrimoniului
Biblioteca pe Facebook
Biblioteca pe X.com
Căutare Avansată
Lista completă a publicațiilor
Lista completă a contributorilor
Criterii căutate
Realizator:
ŞTEFĂNESCU, Doru
Sumarul căutării
1 volum
14 articole
10
25
50
100
1
Tip
Anul
Publicație și Volum/Nr.
Realizatori
Titlul articolui
Secțiunea
Pagina
Limba
volum de carte
2000
Introducere în algebra computațională, , anul 2000
MIGNOTTE, Maurice (autor)
,
ȘTEFĂNESCU, Doru (traducător)
articol de periodic
1983
Revue Roumaine de Mathematiques Pures et Appliquees, xxviii-6
ȘTEFĂNESCU, Doru (autor)
Geometrical and Topological Methods in Gauge Theories
547-547
articol de periodic
1983
Revue Roumaine de Mathematiques Pures et Appliquees, xxviii-8
ȘTEFĂNESCU, Doru (autor)
Model Theory and Arithmetic
781-782
articol de periodic
1984
Revue Roumaine de Mathematiques Pures et Appliquees, xxix-6
ȘTEFĂNESCU, Doru (autor)
Global Differential Geometry of Surfaces - Svec A.
519-519
articol de periodic
1984
Revue Roumaine de Mathematiques Pures et Appliquees, xxix-6
ȘTEFĂNESCU, Doru (autor)
Macrophysics and Geometry - Klotz A.H.
519-519
articol de periodic
1984
Revue Roumaine de Mathematiques Pures et Appliquees, xxix-6
ȘTEFĂNESCU, Doru (autor)
Algebraic Geometry
521-522
articol de periodic
1984
Revue Roumaine de Mathematiques Pures et Appliquees, xxix-7
ȘTEFĂNESCU, Doru (autor)
Seminar D. Eisenbud, S. Singh, W. Vogel . Vol II
626-627
articol de periodic
1985
Revue Roumaine de Mathematiques Pures et Appliquees, xxx-7
ȘTEFĂNESCU, Doru (autor)
Multivariable Analysis - Price G.B.
586-586
articol de periodic
1985
Revue Roumaine de Mathematiques Pures et Appliquees, xxx-8
ȘTEFĂNESCU, Doru (autor)
Polynomes Orthogonaux Formels . Applications - Draux Andre
699-699
articol de periodic
1988
Revue Roumaine de Physique, 33-8
ȘTEFĂNESCU, Doru (autor)
Nonlinear Integrable Equations - Konopelchenko D.G.
1232-1232
articol de periodic
2013
Romanian Journal of Physics, 58-9-10
ȘTEFĂNESCU, Doru (autor)
On bounds for real roots of polynomials
1428-1435
articol de periodic
1975
Studii și Cercetări Matematice, 27-4
ȘTEFĂNESCU, Doru (autor)
Asupra unui exemplu dat de Samuel
471-475
articol de periodic
1978
Studii și Cercetări Matematice, 30-4
ȘTEFĂNESCU, Doru (autor)
Asupra teoremei de epimorfism
465-470
articol de periodic
1983
Studii și Cercetări Matematice, 35-6
ȘTEFĂNESCU, Doru (autor)
Asupra independenței analitice
529-532
articol de periodic
1984
Studii și Cercetări Matematice, 36-1
ȘTEFĂNESCU, Doru (autor)
Proprietăți de invarianță ale inelelor de polinoame
43-49
1